Trnavu trápí četná zranění, postup si nechce nechat ujít

BELFAST. Slovenský fotbalovému klubu FC Spartak Trnava budou v odvetě 2. předkola Evropské ligy 2015/2016 proti severoirském Linfield chybět více důležití hráči základní sestavy.

Přesto chce Spartak po triumfu 2: 1 v prvním zápase uhrát na půdě soupeře postupový výsledek.

Výpadky v trnavském táboře se týkají středu pole i důležitých postů v obraně. V nominaci na odvetný duel chybí pro svalové problémy stoper Boris Godál, pro bolesti v koleně útočník Ivan Schranz.

Brazilec Cleber Nascimento má zlomenou kostičku v noze a je dlouhodobě mimo hru. Připraven není po dlouhodobém zranění ani Srdjan Grabež.

“Další obránce Miloš Nikolič viděl v prvním setkání červenou kartu a musí si odstát distanc na jeden zápas.Návrat Marek Janečka se dokončil až po uzavření soupisky pro druhé předkolo EL. Proto pojede do Severního Irska pouze v roli diváka, “informoval klubový web Spartaku. Televizní sestřihy z prvních zápasů všech Slovenská týmů v 2.předkole EL.

Trenér Juraj Jarábek vzhledem k absenci více hráčů povolal do týmu trojici z juniorky – záložníků Martina Košťála, Christiana Steinhübela a Erika Jirku.

Kouče může těšit alespoň fakt, že navzdory časové tísni se klubu podařilo vybavit víza pro bosenských legionářů Harisa Harbach a Emira Haliloviča.

“Naše poděkování patří zástupci britské ambasády panu Horváthovi i řediteli Unie ligových klubů Michalovi Mertinyákovi, kteří nám při vyřizování podkladů výrazně pomohly,” uvedl pro spartak.sk marketingový manažer Marián Černý. S hráči cestoval řešit věc do Varšavy.

Trnavčania poletí do Severního Irska ve středu o 14. hodině z Piešťan. Po setkání výprava přespí jednu noc v Belfastu.Na Slovensko se vrátí opět do Piešťan v pátek po 17. hodině.

Již v neděli v 19.00 hodin pak Spartak odehraje druhé kolo domácí ligy v Dunajské Stredě.

V případě postupu je v třetím předkole EL čeká buď PAOK FC nebo Lokomotiva Záhřeb. Řecký klub v sestavě se slovenská reprezentantem Robertem Makom prohrál na půdě soupeře 1: 2. Jediný gól vstřelil právě Mak. Linfield ‘s @EuropaLeague remain in Tact Despite a 2-1 defeat at Spartak Trnava http://t.co/GB2IWhipJY pic.twitter.com/nq8TpazlTN – BBC Sport (@BBCSport) July 16, 2015

” přál bych si PAOK, s ním by to bylo určitě atraktivnější. V případě, že postoupíme, však oba soupeři budou mít svou kvalitu, “řekl pro TASR Juraj Jarábek.

“Lokomotiva Záhřeb je prakticky bází Dinama, který má svou sílu.Oba týmy jsou kvalitní, ale nejdříve musíme postoupit a pak počkat na výsledek jejich vzájemného zápasu. “

Duel Linfield – Spartak má výkop o 20.45 SELČ. Povede ho lucemburský rozhodčí Laurent Kopriwa. Evropská liga 2015/2016 – odveta 2. předkola

Rozhodčí: Laurent Kopriwa (Lux.)

První zápas: 1: 2