Rozhodčí se Čechům omluvili. Góly neměli platit

Podle šéfa komise rozhodčích Konstantina Komissarova například arbitr pochybil, když uznal gól Dánů přes postavení útočícího hráče v brankovišti. Píše to český server idnes.cz.

Vedení národního týmu hovořilo s Komissarova kvůli sporným gólem v duelech proti Švédsku a Dánsku a nelíbil se mu i vysoký trest pro Jana Kováře proti Kanadě.

Šéf rozhodčích většinu českých výčitek uznal a za chybné rozhodnutí se mužstvu omluvil.

“Útočníkovi Janu Kovář měl být uložen trest pouze na dvakrát dvě minuty. Také jeden z gólů Švédska, jak prokázal videozáznam, uznaný být neměl, v tomto případě však byla role rozhodčích výrazně ztížena rychlostí akce, “informoval o jednáních tiskový mluvčí českého týmu Zdeněk Zikmund.Zápasy prohráli

Největší výhrady měl však český tým k dánskému gólu na 2: 3 v sobotním zápase, protože před střelou Jensena atakoval gólmana Salak v brankovišti další dánský útočník.

“Dali nám za pravdu,” potvrdil pro TASR generální manažer Slavomír Lener.

Češi všechny tři souboje, ve kterých se jim nelíbil výkon rozhodčích, nakonec prohráli.

Švédsku podlehli 3: 4 po samostatných nájezdech, stejným poměrem prohráli is Dánskem.Soupeř pokaždé duel otáčel ze stavu 1: 3 a sporný gól mu v tom pomohl.

Kanada během pětiminutového trestu Kovář vstřelila dva góly a odskočila českým hokejistou do vedení 4: 1, které navzdory komplikacím v závěru už udržela.

Na výkony rozhodčích v Minsku se postupně stěžovalo několik členů reprezentace.

Brankář Alexander Salák po zápase s Dánskem mj prohlásil: “Takový rozhodčí by už neměl pískat ani jedno utkání.”

Důrazně se ohradil i asistent trenéra Jaroslav Špaček.

“Před šampionátem jsme byli s Růžičkou na Direktor turnaje právě kvůli rozhodčím. Přebíralo se tam, že když půjdou hráči důrazně do brankoviště, bude se to důsledně pískat.Ale na turnaji zjistíte, že je to jedno a že si s tím rozhodčí udělají, co chtějí, “zlobil se.

Vedení reprezentace se s omluvou Konstantina Komissarova uspokojilo. Další kroky se podnikat nechystá.

“nepodávaly jsme žádnou oficiální stížnost. Necítíme se ukřivděni, ale chceme, aby se situace v brankovišti posuzovali stejně,” řekl Lener.