Jágr se cítí jako v Bratislavě, semifinále hraje stejná čtveřice

MINSK. Semifinále si na mistrovství světa v Minsku zahrají čtyři stejné družstva byla na MS 2011 na Slovensku. Jen si to vymění, tentokrát hraje Švédsko s Ruskem a Česko s Finskem. U nás prohráli Češi se Švédskem (2: 5) a Rusové s Finskem (0: 3).

Rozhodli o tom čtvrteční zápasy čtvrtfinále. Nejemotivnější zápas se hrál ve vyprodané Minsk aréně. Trenér domácího Běloruska Kanaďan Glen Hanlon si s jejich nejsilnějším výběrem v historii troufal i na posledního mistra světa ze Stockholmu Švédsko. Volali po Salt Lake City

Transparenty v hledišti si přáli zopakování senzace ze čtvrtfinále olympijských her ze Salt Lake City 2002, kde Bělorusové gólem Kopata zpoza červené čáry do sítě Tommyho Sala vyřadili Švédů 4: 3.Po prohře v semifinále s Kanadou 1: 7 tehdy skončily Bělorusové čtvrtí, což je největší úspěch v jejich hokejové historii.

Včera měl Hanlon tým blízko k vyřazení mistra světa. Domácí otočili vedení Švédů z 0: 1 na 2: 1 dvěma góly Platta a Jefimenka, v první části poslední třetiny měli tlak, který vyústil do neproměněných trestného střílení Kaľužneho.

Nervozitu domácích využil na šikovný gól zpoza branky Ekholm, domácím nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Bělorusové skončili na domácích MS celkově na 7. místě. Jágr se cítí jako v Bratislavě

Dramatický souboj se odehrával v aréně Čižovka.Zkušenější Češi vedli nad Američany 4: 1, ale v průběhu třinácti sekund předposlední minuty dovolil Američanovi Johnsonovi snížit na rozdíl gólu. Český trenér Vladimír Růžička se tehdy podle vlastních slov na střídačce modlil, veterán Jágr dodal, že Američanům sami nabídli šanci vrátit s do hry.

“V Minsku se mi hraje podobně jako na šampionátu v Bratislavě 2011. Aréna i diváci jsou super. Máme dost silný tým, abychom šli do finále, “řekl po zápase Jágr, který si nerad vzpomíná na domácí šampionát v Praze 2004, kde Češi vypadli ve čtvrtfinále, ačkoli dosud neztratily jediný bod.

Finům se v poslední minutě podařil bravurní kousek, když se favorizovanou Kanadou otočili výsledek z 1: 2 na 3: 2.Chybu při dvou gólech si přiznal kanadský brankář Ben Scrivens.

Finové jdou do semifinále čtvrtý rok po sobě, Kanaďané do něj pátý rok nepostoupili. Francie jde domů

Rusové poslali Francouzů domů. Hrobníka slovenského postupu zlomily s přehledem 3: 0, trenér oļegs znaroks postavil i posilu Malkina, který se prezentoval gólem. Po zranění se zapojil do hry i Ovečkin.

“Necítil jsem žádnou bolest a před zápasem jsem proti ní neužil ani žádné tablety či dostal injekce. V dalším zápase už nastoupím bez speciálního chrániče a pak už budu moci i lehčí bruslit, “řekl pro championat.com Alexander Ovečkin.

” O zranění jsem diskutoval is lékařem Washingtonu, který mi start odsouhlasil.S trenérem oļegs znaroks jsem se dohodl, že pokud bude zápas jasný, na ledě nebudu často, “dodal Ovečkin.